Bu Yılki Avrupa Kupası Nerede Yayınlandı?

Küresel bir alana yayılan Avrupa Futbol Şampiyonasının ülkemizde en çok merak edilen konularından bir tanesi yayınlanacağı kanaldır. Bu hususta ilk yapılan açıklamalarda ve genellikle herkesin bildiği TRT üzerinden yayın yapılacağı idi. Ayrıca TRT’nın Euro 2016 yayın haklarını aldığı ve bu konuda diğer çalışmaları da tamamladığı da aktarılan bilgiler arasınadır. Fakat 2016 Avrupa Kupası hangi kanalda konusunda Lig Tv’ninde Euro 2016 maçlarını yayınlanacağı ifade edilmiştir. Bu açıklamalara ait çok net bir ifade verilmemiş olsada sadece belirtilen Euro 2016 maçlarının Lig Tv içinde verileceğidir. Bundan dolayı da 2016 Avrupa Kupası canlı izlemek isteyenler için hangi kanal üzerinde verileceği de merak konusu olmuştur. Fakat bu konuda alınan bazı görüşmeler ve sonuçlar neticesinde TRT ile Lig Tv’nin Avrupa Futbol Şampiyonasını bir arada verecekleri ve sürdürecekleri ifade edilmektedir.

Türkiye Maçları Ne Zaman Olacak?

Ülkemizde vatandaşların en çok merak ettiği bir diğer konu ise Türkiye’nin ne zaman maçları olacağı ve kimlerle yapılacağıdır. 2016 Avrupa Kupası maç yayını üzerinde göreceğimiz her bir karşılaşma 10 Haziran ve 10 Temmuz arasında sürecektir. Türkiye A Milli Takımımız ise;

  • Paris’in Parc des Princes stadyumunda Hırvatistan ile 12 Haziranda mücadele edecek,
  • Nice şehrinde yer alan Allianz Riviera stadyumunda İspanya ile 17 Haziranda karşılaşacak,
  • Lens’te bulunan State Felix Bolleart stadyumunda Çek Cumhuriyeti ile 21 Haziranda son karşılaşmasını ilk eleme turu için sürdürecektir.

Türkiye Hangi Grupta Yer Alıyor?

Türkiye’nin yer aldığı grup 1974 yılında kurulan Paris Kongre Sarayında yapılan kura çekimleri neticesinde belirlenmiştir. Buna göre Türkiye D grubunda yer almakta ve diğer 3 ülke ile 10 Haziran’dan 22 Hazirana kadar İlk Eleme Turu mücadelesini sürdürecektir.