Bir Önceki Avrupa Kupası Hangi Ülkede Yapıldı

Avrupa ülkeleri arasında bulunan Fransa ülkesi üzerinde oynanacak olan Avrupa kupası maçlarının başlangıç tarihi 2016 yılının Haziran ayında 10. Gün olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda da 2016 Avrupa kupası hangi ülkede sorusu için Fransa cevabını verebiliriz. Ayrıca bu ülkenin ev sahibi olabilmesi için oylamaların da yapıldığını söyleyebiliriz. Oylamanın da 20 Mayıs 2010 tarihinde yapıldığını ve İsviçre ülkesinin Cenevre kentinde yapıldığını söyleyebiliriz. Bu oylama sonucunda da Fransa ülkesi ev sahibi olarak belirlenmiş ve sonucunda da UEFA tarafından çok büyük bir ödenek almıştır. 2016 Avrupa kupası nerede için öncelikle Fransa ülkesinde yer alan stadyumların durumlarından söz edebiliriz. Bu stadyumlar, kupa için oldukça yeterli olarak görülmekte ve bu bağlamda da aldıkları ödenek kapsamında da geliştirilmeye devam edilmektedir. 2016 Avrupa kupası Fransa stadyumlarının başında da Stade de France stadyumunun olduğunu söyleyebiliriz. Bu stadyum 10 Haziranda yapılacak olan Fransa ve Romanya milli takımları maçına ev sahipliği yapacaktır. Ayrıca bunun yanında Allianz Rivirea gibi yeni stadyumların da bu konuda etkin olacağını ve birçok karşılaşmaya ev sahipliği yapacağını söyleyebiliriz.

Elemeler ve Grup Maçları

Eleme gruplarının ve maçlarının bittiğini ve bu bağlamda da 53 takım arasından 24’ünün tur atlayarak kupaya katıldığını söyleyebiliriz. Bu takımların içinden 18 milli takım, sadece gruplar içinde belirlenen birinci ve ikincilerden alınmıştır. Ayrıca diğer takımların biri de en başarılı olan üçüncü içinden alınmış ve bu takım da Türkiye mili takımı olarak katılım sağlamıştır. Diğer takımlar da play off düzenlemeleri ile kupaya katılmaya hak kazanmıştır.

Turlar ve Tarihler

10 Haziran başlangıç tarihi ve 10 Temmuz da en geç final tarihi olarak belirlenmiştir. Tabii ki bu tarihler plan olarak kayda geçmiş ve olası bir durumda bu tarihler esnetilebilmektedir. Ancak final maçının söz ettiğimiz tarihte olacağı ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu bilgilerin yanı sıra söz konusu kupa maçları kapsamında Fransa milli takımının en sahibi olduğu için büyük bir avantaja sahip olduğunu da ayrıca belirtebiliriz.